2017. január 05. 14:37 - Mithoz Ajovo

Cigánykártya és tarot

Rengeteg féle jóslási forma létezik, blogunkban ezek összehasonlítására, bemutatására vállalkozunk, hogy elősegítsük az olvasók tájékozódását a jóslás világában. Első cikkünkben a kártyajóslás két széles körben elterjedt formájával, a cigánykártyával és a tarot kártyával foglalkozunk, egy-egy oldalt is javaslunk, ahol ezek segítségével akár önmagunknak is jósolhatunk

A kártyajóslás Indiából származik, ahol ősidők óta vallási szertartásokon jóslásra használták a kártyákat. Európában a kártyajóslás csak a 1600 körül terjedt el, melynek két fő fajtája volt, a tarokk kártya (ennek egy változata a tarot) és a cigánykártya.

Tarot

A tarot kártyák eredetét nem ismerjük pontosan, de vélhetőleg keletről erednek. Egyesek szerint az ősi Egyiptomban használták, de mások az atlantiszi tudás maradványainak vélik. Az első írásos feljegyzések a tarot kártyákról a 14-15. századból származnak. A kártyajósláson belül a tarot ma is a legnépszerűbbek közé tartozik.

A tarot csomag 78 kártyából áll, 22 Nagy Árkánumból, mely figurális lapokból tevődik össze, és 56 Kis Árkánumból, melynek lapjai négy csoportot alkotnak (kard/lándzsa, kehely/kupa, bot, érme/dénár). A kártyák oldalán szimbolikus tartalmú képek láthatóak, másik oldaluk pedig egyforma.

A kártyák kirakásnak több módja van, lehet az egész pakliból húzni, de van, hogy csak a Nagy Árkánum lapjaiból húznak.  A legelterjedtebb kirakási mód a Kelta Kereszt, mely szinte bármilyen kérdésfajtára választ adhat. A kártyalapok jelentése itt is viszonylag szabadon értelmezhető, a jós határozza meg azokat. A kártyákat a jós és a kérdező is egyaránt kirakhatja, a legfontosabb, hogy mind a két fél a kérdésre összpontosítson.

A tarot jóslást itt próbálhatod ki:

http://sorsveto.hu

Cigánykártya

A mai cigánykártya 19. században terjedt el, 32 vagy 36 lapból áll, melyeken általában egy személy, valamilyen esemény, vagy egy allegorikus alak látható. Az ábrák alatt elnevezésük található, melyet 4-6 különböző nyelven olvashatunk. Az ábrákat és a feliratokat azonban nem szó szerint, hanem szimbolikusan kell értelmezni.

A cigánykártyának többféle kirakási módja létezik, nincsenek rögzített szabályai, ezért ezt mindig a jósok választhatják meg. Egyik lehetséges mód, hogy a jósoltató kérdése után a jós húzat egy lapot, majd ezt értelmezi. Van olyan módszer is, amikor a teljes paklik felhasználják, ekkora a jóslat kérőjének háromfelé kell emelnie a paklit. A keletkezett három pakli lapjai a múltat, a jelent és a jövőt mutatják meg. A három kártyahalmaz utolsó lapja pedig azt mutatja meg, ami a kérdező szívében lakozik.

Cigánykártyákkal itt jósolhatsz magadnak:

http://www.ancsajosno.hu/napi-ciganykartya-joslat/picker/4

A két kártyajóslás egyikéről sem mondhatjuk, hogy jobb, vagy pontosabb a másiknál. Azt javasoljuk, hogy aki kedvet kapott kipróbálásukhoz, az éljen mind a két lehetőséggel, mindenki döntsön amellett, amelyik hozzá közelebb állónak tűnik. Fontos, hogy a kapott jóslatokat csak tanácsadásként értelmezzük, ne kész tényként.

Források:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Cigánykártya

http://www.ezoterikus.hu/cikkek/5841

http://www.kartyajoslasok.hu/kartyak/ciganykartya/

https://hu.wikipedia.org/wiki/Tarot

http://onmegvalositas.hu/tarot/tarot.html

http://josda.zsozirisz.hu/sorselemzes/tarotjoslas.php

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://josolj.blog.hu/api/trackback/id/tr1912099363

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása